- فیلم آموزشی عربی از پایه هفتم تا کنکور تحقیق دانشجویی سبک زندگی در بازی‌های رایانه‌ای

تحقیق دانشجویی سبک زندگی در بازی‌های رایانه‌ای

تحقیق دانشجویی سبک زندگی در بازی‌های رایانه‌ای

تحقیق دانشجویی سبک زندگی در بازی‌های رایانه‌ای

 

امروزه بازی‌های کامپیوتری نه فقط ابزاری برای سرگرمی و تفریح، بلکه یکی از بزرگ‌ترین صنایع دنیای فناوری ارتباطات و اطلاعات هستند. شناخت اندکی که نسبت به این صنعت در کشور ما وجود دارد، باعث شده است تا بیشتر افراد، بازی‌های رایانه‌ای را ویژه‌‌ی کودکان بدانند و آن را نوعی تفریح جهت اوقات فراغت بپندارند؛ در حالی که در اکثر کشورهای جهان، این بخش از علوم، جزء تخصص‌های مهم به شمار می‌رود و اهمیت بسزایی دارد.
بنابراین نباید تنها دیدگاه منفی و مغرضانه به بازی‌های رایانه‌ای داشت، بلکه می‌توان از این تکنولوژی در جهت آموزش و انتقال ارزش‌ها در بین نسل جوان و نوجوان نیز استفاده کرد. اگر طرز فکر خاصی در پس بازی‌های رایانه‌ای وجود داشته باشد که بخواهند الگوی فرهنگی، اجتماعی یا سیاسی خاصی را در ذهن کودکان بگذارند، بررسی بازی‌های رایانه‌ای اهمیت دوچندان می‌یابد. ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌ی دیگر، از نظر تولید و مصرف فرهنگی، بیشتر در جایگاه مصرف‌کننده‌ی محصولات غربی قرار دارد.
این مسئله در صنعت بازی‌های رایانه‌ای بسیار نمایان‌تر است. با توجه به اینکه این صنعت فرهنگ غیربومی ما را به دنبال دارد، ما می‌توانیم با ساخت الگو‌های بومی، فرهنگ خود را به جوانان و نوجوانان خود آموزش دهیم و از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنیم. البته این حرکت مستلزم اعمال قانون کپی‌رایت است و تا زمانی که این مسئله برطرف نشود، نمی‌توانیم به تأثیر تلاش‌های خود در راستای بومی ساختن فرهنگمان امید داشته باشیم. تنها محتوای بازی‌های رایانه‌ای نیست که بر فرهنگ‌های دیگر، به وسیله نوعی آمریکایی کردن یا غربی کردن فرهنگ‌های محلی، تأثیر می‌گذارد، بلکه مهم‌تر آن است که بازی‌ها رابطه‌ی عمیق‌تری با جهان فرهنگ پیدا کرده‌اند. در واقع به وسیله‌ی بازی است که یک بار دیگر فرهنگ خلق می‌شود و می‌توان سبک زندگی، رفتار و کنش‌های خاصی را در آن به تماشا نشست.

 

فهرست مطالب :

چیستی و ویژگی‌های بازی‌های رایانه‌ای

تعاریف و مفاهیم سبک زندگی

نظریه‌های سبک زندگی و مصرف

وبلن و نظریه‌ی مصرف

نظریه‌ی پیر بوردیو

نتیجه‌گیری

منابع تحقیق 

 

در فرمت Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات : 7 صفحه


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 475 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Bazi-Rayanei_595927_7648.zip25.5k

تحقیق دانشجویی تعارضات آپارتمان‌نشینی با سبک زندگی اسلامی

تحقیق دانشجویی تعارضات آپارتمان‌نشینی با سبک زندگی اسلامی تحقیق دانشجویی تعارضات آپارتمان‌نشینی با سبک زندگی اسلامی   فهرست مطالب : آپارتمان در ایران تطور مسکن از شکل سنتی و درون‌گرا به مدرن و برون‌گرا آسیب‌ها و معضلات آپارتمان   قابل استفاده در سمینارها ، پژوهش ها و پایان نامه های شما تعداد صفحات : 6 صفحه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان 475 تومان 5% تخفیف